rnrr Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera

Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera 2021

 

Vážení hudbymilovní přátelé,

těšíme se na setkání s Vámi na koncertech letošního - sedmého - ročníku. Se zveřejněním přesných termínů vyčkáváme, než se podmínky konání kulturních akcí vyjasní. Zatím alespoň prozradíme, že tradičně zavítáme do Ostrova, Karlových Varů, Jáchymova, Krajkové, Nejdku, nově pak do Horního Slavkova a Bečova nad Teplou. Těšit se můžete na sopranistku Olgu Jelínkovou, harfistku Barboru Plachou, Ensemble 18+, Karlovarský symfonický orchestr s dirigentem Vojtěchem Spurným, Capellu Regiu Praha, cembalistu Martina Hrocha, houslistku Ludmilu Pavlovou, varhaníka Karla Martínka a u příležitosti závěrečného koncertu na Ensemble Inégal.

 

Festival se koná pod záštitou Mons. Tomáše Holuba, Plzeňského biskupa Římskokatolické církve; Mgr. Filipa Michaela Štojdla, Plzeňského biskupa Církve československé husitské; Ing. Jana Bureše, starosty města Ostrov; Olgy Halákové, starostky města Bečov nad Teplou

Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera je významnou kulturní událostí nejen západočeského regionu. Do názvu si vetkl jméno barokního skladatele, rodáka z města Krásno, a zásadním způsobem se zasazuje o renesanci jeho tvorby. Festival každoročně propojuje koncerty s neobvyklými místy a památkami kraje. Významnou roli v dramaturgii zaujímají varhanní koncerty. Té části především českého publika, které upřednostňuje kvalitu festivalových koncertů před kvantitou tzv. „turistických koncertů“, chceme představit krásná místa a cenné nástroje, kterými tento kraj oplývá, stejně jako bohatství hudební literatury zprostředkované špičkovými domácími i zahraničními interprety. Během minulých ročníků se na festivalu představili významní čeští i zahraniční umělci - Marek Eben, Josef Somr, Jiří Bárta, Alfred Strejček, Jaroslav Tůma, Stefan Engels, Musica Florea, Rastatter Hofkapelle, Sjaella, Ensemble Damian, Waclaw Golonka, Claudio Mansutti, Kristina Fialová, Pavel Svoboda, Vojtěch Spurný, Michaela Káčerková, Marie Fajtová, Lucie Kaňková, Capella Regia, Barocco sempre giovane, Komorní filharmonie Pardubice nebo Karlovarský symfonický orchestr. Výtěžky z koncertů jsou věnovány na další činnosti v oblasti kultury a umění jako je podpora uměleckého vzdělávání dětí, opravy varhan atd.